Magazín Skaut Junák 1995-1996

26.11.2015 21:20

V roce 1995 došlo k velkému nárůstu nákladů na výrobu a expedici časopisu Skaut-Junák, který pro Junáka vydávala společnost Computer 2000. Vzhledem k nedostatku předplatitelů vydavatel nebyl schopen výrobu časopisu dotovat, a proto v létě ukončil jeho vydávání. Ústřední rada hledala možnosti jak dál a s jednou z nich přišla společnost Belson. Nabídla další vydávání časopisu, ale s větším množstvím reklamy a navázáním na vlastní skautsko-outdoorový shop. Ústředí toto pojetí nebylo po chuti, i když jednání probíhala, rozhodl se Belson k vydávání i bez podpory Junáka. Časopis nazval Magazín Skaut-Junák, redakci řídil Tomáš Osladil - Sup, bývalý vůdce vodní Dvojky a převzal i některé rubriky a autory. První číslo vyšlo na podzim 1995 a svým reklamním pojetím, tehdy ještě dost netypickým, si příliš chvály nevysloužil, navíc čtenáři byli zmateni, jestli je to ten „jejich“. Od prosince 1995 do dubna 1996 vyšla ještě čtyři čísla (prosinec, leden, únor, duben). Zároveň ovšem od února 1996 obnovil Junák vydávání svého Skauta-Junáka a dotahoval tím rozjetý 38. ročník z minulého roku. Pro odběratele chaos. Vydávání Magazínu skončilo na jaře s jistě velkou ztrátou, na druhou stranu pomohlo ústředí Junáka se vzchopit a najít cestu pro svůj časopis. Magazínová čísla jsou ke stažení  zde .