Jak vyhledávat napříč čísly časopisu Skaut-Junák

04.01.2015 13:15

Digitalizované časopisy umožňují i poměrně velmi přesné vyhledávání v textech. Buď jednoduché hledání v jednom čísle díky zkratce CTRL F a napsání hledaného výrazu nebo zajímavější vyhledání ve všech zvolených čísel. Jak na to:

Otevřete si jakékoli jedno číslo časopisu Skaut-Junák v prohlížeči pdf dokumentů Adobe Reader a klikněte na položku Rozšířené hledání.

V otevřeném okně označíte výběr "Všechny dokumenty PDF v" a vyberete si na disku vašeho počítače čísla časopisu, která se mají prohledat. Může vybrat pár čísel, jeden ročník nebo všechny ročníky, které máte k dispozici. Dále zapíšete hledaný výraz, případně označíte níže uvedené možnosti.

Vyhledávání se provede v samostatném okně, kde se zobrazí jednotlivá čísla, kde bylo slovo nalezeno a po jejich rozkliknutí se objeví i krátký citát s uvedeným výrazem. Po kliknutí na něj se vám číslo otevře přímo na hledáném výrazu.